Affinity Photo Yazılımı

4
1129
Mac kullanıcılarına özel Adobe Photoshop yazılımına ciddi bir rakip gelmiş bulunuyor.

Mac kullanıcılarına özel Adobe Photoshop yazılımına ciddi bir rakip gelmiş bulunuyor. Şu anda sadece Mac bilgisayarlar için sunulan yazılım 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak çıkmış. Yazılım satışa sunuldu ve AppStore dan 104,99 TL ye alınabiliyor. Yazılım amatör bir yazılım değil. Oldukça profesyonel bir yazılım ve hedef olarak da işini daha ciddi yapan fotoğrafçılar hedeflenmiş. Photoshop’a benzer ara yüzü ile tanıdık olan yazılım araçları kullanmak ve alışmakta sorun oluşturmayacak kadar sade ve alışılmış.

raw-studio@2x-060720151027--desk

RAW düzenleme aracı, hemen hemen tüm görsel formatlarını desteklemesi (fped, tiff, png vs.), RGB, CMYK vs renk uzaylarını desteklemesi ve oldukça hızlı tepki vermesi ile yapılan efektlerin anında izlenebilmesi sayesinde güçlü bir paket Affinity Photo.

Aşağıdaki tanıtım videosu bir çok özelliği ve aracı tanımak ve program hakkında hızlı bir bilgiye sahip olmak adına bir bilgi verecektir.

 

Oldukça geniş araçlar sayesinde bir çok işlem için hazır görünüyor.

araclartam

Tam olarak MAC için hazırlanmış.


mack

Hassas seçim yöntemleri sayesin de yenilikçi özel seçim yöntemleri ile tüyler ve saç gibi seçimi zor desenleri seçmek artık daha kolay olacağa benziyor aşağıdaki iki görsel epey fikir verebilir.

Fotoğrafta ışık ve gölge ayarlamaları için hızlı etkin araçlar sunuyor.

Lighting

 

Sıvılaştırma gibi pek çok efekt bulunuyor.

liquify@2x-060720151007--desk

Tamamen serbest düzenleme ile perspektif oluşturmak daha kolay.
perspective@2x-060720151007--desk
Temel fotoğraf düzenleme için geniş ayarlama araçları.

adjustments@2x-27042015--desk

Özel çalışmalar için bir çok fırça seçeneği.
brushes@2x-060720151007--desk

Hareket efektleri gibi özel efektleri vermek daha kolay.
filters@2x-060720151007--desk

Mac kullananlar ve photoshop’u çok karışık bulanlar için güzel bir alternatif diye düşünüyorum. Denenebilir…

4 YORUMLAR

  1. Merhaba, öncelikle programınız için gerçekten tebrik ederim büyük bir iş başarmışsınız benim ufak bir kaç sorum olacak. 1.adobe photoshop ürünlerini ,plugins,action vb ürünlerini affinity photo üzerinde kullanabiliyor muyuz? 2.Ödeme ve lisans türleriniz tek sefere mahsus şekilde mi oluyor yoksa adobe gibi her yıl yeni lisans almak gerekiyor mu? Zaman ayırdığınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

    • Sevgili Batuhan yazıyı demek ki epey içten yazmışım ki yazılımı benim ürettiğimi düşündünüz. Bunu bir iltifat olarak kabul ediyorum. Yazılım malum firma tarafından üretilmiş ve 5 yıllık bir çalışmanın ürünü. Benim dikkatimi çektiği için mac kullanıcılarına hızlı bir alternatif olur düşüncesiyle paylaştım. Eklentisi yok galiba, sadece kendi içerisinde bir yazılım. Sevgiler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here